Spółki wypłacające dywidendy w województwie śląskim
Stan danych: najnowszy rok wypłat w bazie 2023, najnowszy raport roczny z 30.07.2024, import odświeżony 17.10.2026.
W naszej bazie 23 spółki z województwa śląskiego wypłaciły właścicielom zysk w ostatnich latach. W 2022 r. wypłatę zrobiło 16 z 34 spółek z danymi, a mediana stopy wypłaty wyniosła 33,5%.
Spółki wypłacające, 2022
16 z 34
47% spółek z danymi
Mediana stopy wypłaty
33,5%
Suma wypłat, 2022
1,25 mld zł
Spółek z danymi
34
Suma wypłat z zysku rok po roku
Pod rokiem odsetek spółek z województwa, które wypłaciły właścicielom część zysku.
Największe wypłaty z zysku w województwie śląskim
| # | Spółka | Branża | Suma wypłat, 5 lat | Lata z wypłatą | Średnia stopa |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ING Bank Śląski S.A.Katowice | Banki i finanse | 1,14 mld zł | 2 | 29,9% |
| 2 | Grupa Żywiec sp. z o.o.Żywiec | Branża spożywcza | 370 mln zł | 1 | b.d. |
| 3 | Atal S.A.Cieszyn | Nieruchomości | 350 mln zł | 2 | 70,1% |
| 4 | Cognor Holding S.A.Poraj | Przemysł | 261 mln zł | 3 | 40,8% |
| 5 | Stalexport Autostrady S.A.Katowice | Transport i logistyka | 230 mln zł | 3 | 123,4% |
| 6 | STS Holding S.A.Katowice | Usługi | 220 mln zł | 2 | 76,3% |
| 7 | Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.Jastrzębie-Zdrój | Surowce i górnictwo | 201 mln zł | 1 | b.d. |
| 8 | Mangata Holding S.A.Bielsko-Biała | Przemysł | 62,1 mln zł | 2 | 67,2% |
| 9 | LENTEX S.A.Lubliniec | Handel hurtowy | 57,2 mln zł | 2 | 280,1% |
| 10 | INTROL S.A.Katowice | Przemysł | 48,1 mln zł | 4 | 72,4% |
| 11 | BOWIM S.A.Sosnowiec | Przemysł | 45 mln zł | 2 | 20,3% |
| 12 | BUMECH S.A.Katowice | Przemysł | 43,4 mln zł | 2 | 5,5% |
| 13 | Stalprofil S.A.Dąbrowa Górnicza | Przemysł | 38 mln zł | 4 | 15,9% |
| 14 | WASKO S.A.Gliwice | IT i oprogramowanie | 22,8 mln zł | 4 | 67,0% |
| 15 | Auto Partner S.A.Bieruń | Motoryzacja | 15,7 mln zł | 2 | 11,8% |
| 16 | PRAGMAGO S.A.Katowice | Banki i finanse | 10,7 mln zł | 1 | b.d. |
| 17 | MAXCOM S.A.Tychy | Przemysł | 5,4 mln zł | 2 | 84,5% |
| 18 | P.a. Nova S.A.Gliwice | Budownictwo | 5,4 mln zł | 1 | 23,1% |
| 19 | NPL Nova S.A.Tarnowskie Góry | Banki i finanse | 3,39 mln zł | 1 | b.d. |
| 20 | SUNEX S.A.Racibórz | Przemysł | 3,25 mln zł | 3 | 22,5% |
| 21 | JWW Invest S.A.Katowice | Przemysł | 1,65 mln zł | 2 | 31,2% |
| 22 | Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa Fasing S.A.Katowice | Przemysł | 1,62 mln zł | 2 | 46,7% |
| 23 | Mostostal Zabrze S.A.Gliwice | Budownictwo | 905 tys. zł | 3 | 2,9% |
Podział na branże
| Branża | Spółek w bazie | Z wypłatą | Suma wypłat, 5 lat |
|---|---|---|---|
| Banki i finanse | 3 | 3 | 1,16 mld zł |
| Przemysł | 14 | 10 | 509 mln zł |
| Branża spożywcza | 1 | 1 | 370 mln zł |
| Nieruchomości | 1 | 1 | 350 mln zł |
| Transport i logistyka | 1 | 1 | 230 mln zł |
| Usługi | 2 | 1 | 220 mln zł |
| Surowce i górnictwo | 1 | 1 | 201 mln zł |
| Handel hurtowy | 1 | 1 | 57,2 mln zł |
| IT i oprogramowanie | 3 | 1 | 22,8 mln zł |
| Motoryzacja | 1 | 1 | 15,7 mln zł |
| Budownictwo | 3 | 2 | 6,31 mln zł |
| Energetyka | 2 | 0 | brak danych |
| Chemia | 1 | 0 | brak danych |